Viljandi Hambakliinik – 30 aastat traditsioone!

Eestimaa lõunaosas asub väike armas linn Viljandi, mida peetakse ka Eesti folk- ja pärimusmuusika pealinnaks. Siin tegutseb pika ajalooga hubane Viljandi Hambakliinik, mida juhib Kris Allik, kelle kirjeldamiseks jagub personalil vaid kiidusõnu. Enam hinnatakse tema uuendusmeelsust, sooja ja inimlikku kolleegidele lähenemist ja vastutulelikkust.

„Viljandi Hambakliinik on Viljandi maakonna suurim ja vanim hambakliinik, mille ajalugu ulatub rohkem kui 30 aasta taha. Hetkel on meie kliiniku kollektiiv kõige nooruslikum, mis tähendab seda, et meie kliinikus kasutatakse kõige tänapäevasemaid ravivõtteid. Meil on väga fantastiline kollektiiv, toredad kliendid ja hästi palju tööd. Just seetõttu vajame ka juurde uusi kolleege,“ kirjeldab Kris kliiniku tänast olukorda.

Viljandi Hambakliiniku kõige suuremaks prioriteediks on alati olnud see, et inimene tahaks  tööle tulla hommikul rõõmsa meelega. Selle nimel on aastaid tööd tehtud, et õhkkond oleks väga hea ja üksteise suhtes oleks lugupidamine ja austus. Kris lisab naeratades „Selle me oleme praegu ka saavutanud. Kõik töötajad on väga rahul, tunnevad ennast kui ühtse perena. Selle jaoks korraldame aastas mitmeid üritusi ja ühiseid koosviibimisi, näiteks suvepäevad, jõulupeod, mis on alati legendaarsed – ja kõik ootavad pikisilmi.“

Väga suurt rõhku on viimastel aastatel pandud sellele, et uuendada kõik kliiniku kabinetid ja möödunud aastal jõuti sellega ka ühele poole. Nüüd on kõikides kabinettides kõige uuem tehnoloogia, uus mööbel. „Kuid ega töö sellega muidugi lõppe ja seisan ka tulevikus selle eest, et käiksime kaasaegse tehnika ja ravivõtetega kaasas,“ lubab kliiniku juht.

Teine oluline prioriteet on koolitused. Igal aastal on arstidele koolituste jaoks ette nähtud eelarve, et spetsialistid saaksid ennast täiendada, õppida uusi töövõtteid, mis mujal maailmas ja Euroopas levivad. Koolitusvõimalus on alati olemas, see on kliiniku poolt tasustatud – koolitama ju peab ennast. Kliinik on aidanud vajadusel tasuda ka töötajate eesti keele koolituste eest.

Kuna maja on suur, ruumi palju ja kliinikus hetkel üsna pikad järjekorrad, sest on väga palju patsiente, siis toredad kolleegid ootavad siia uusi arste, et oleks võimalik tööd omavahel jagada. Nt kui veel 5 aastat tagasi oli Viljandis võimalik hambaarsti juurde aeg saada vaid mõne päeva pärast, siis täna tuleb vahel oodata 1,5-2 kuud oma aega. Hetkel pakub Viljandi Hambakliinik tavapäraseid hambaraviteenuseid, kuid plaanis on teenuste valikut laiendada, sest nõudlust on hambakirurgia ja implantoloogia ning ortodontia teenuste järele.

Viljandi linn iseenesest on väga mõnus ja sõbralik keskkond elamiseks – eriti peredele. Siin on olemas kultuuri ja spordi nautimiseks kõik võimalused ja vahemaad on lühikesed, igale poole jõuab 15–20 minutiga. Rohkem informatsiooni Viljandi linna kohta leiate siit: https://visitviljandi.ee/ru/homepage.

Kui tunnete huvi Viljandi Hambakliinikus töötamise vastu, siis palun võtke meiega ühendust.